bilgi@radyosinko.com

0324 328 10 10


Vali Pehlivan’dan şehit annesi başarı belgesi

4 Ekim 2023 Çarşamba 15:06

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, öğrenim hayatına Toros Üniversitesi’nde devam eden şehit annesi Ayla Çiğa’ya başarı belgesi verdi.


Vali Pehlivan, beraberinde Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile birlikte Toros Üniversitesi'ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz ile bir araya geldi. Vali Pehlivan burada, şehit Yiğitcan Çiğa'nın annesi Ayla Çiğa'ya, Toros Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünü kazanarak öğrenim hayatına başlamasından dolayı başarı plaketi takdim etti.
Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, "Okumanın, öğrenmenin yaşı yok. Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek bizim düsturumuzdur. Koşullarımız ne olursa olsun, yaşımız ne olursa olsun elimizden geldiği kadar öğrenmeye, çalışmaya devam etmeliyiz. Devletimizin vatandaşlarına sunduğu birçok ücretsiz eğitim imkanı var. Bu imkanlardan yaralanmalı, evlatlarımıza örnek olmalıyız. Kalbimizde yeri dolmayacak şehidimizin annesi Ayla Çiğa'yı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, başarısının daim ve herkese örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.